Jakiej marki kupić wiertarkę?

Na co dzień czy od święta? Do majsterkowania czy to poważniejszych prac? To nasze autentyczne potrzeby powinny determinować zakup elektronarzędzi. Nie należy kierować się modą czy kupować sprzęt, który będziemy wykorzystywać w kilku procentach. Jaki wiertarka do jakich potrzeb?

Przydomowe prace gospodarza domu

10727776_xlCoś wywiercić, coś naprawić. Człowiekowi, któremu wiertarka przyda się kilka razy w roku nie jest potrzebny sprzęt na miarę profesjonalisty. Sprzęt powinien być niezawodny i prosty. Bajery w rodzaju dodatkowych światełek nie są potrzebne. Gospodarz domu, mający za zadanie wywiercenie otworu od czasu do czasu lub zamocowanie jakiegoś elementu powinien zdecydować się na coś tańszego. Może to być no-name zakupiony w markecie budowlanym. Nie jest to sprzęt do profesjonalnego użytku, ale na pewno sprawdzi się w przydomowych pracach.

Majsterkowanie hobbysty

Jeśli lubisz majsterkować, to już warto rozejrzeć się za nieco lepszym sprzętem. Oceń swoje potrzeby i czas spędzony w warsztacie. Jeśli Twoja niemal każdy weekend spędzasz przy majsterkowaniu, spokojnie możesz sobie pozwolić na dobry markowy sprzęt. Firmy Makita, Bosch, DeWalt czy Hilti oferują bardzo przyzwoite wiertarki. Oczywiście, w zależności od bajerów i mocy, ceny są różne. Na potrzeby domowego majsterkowicza można już za kilkaset złotych kupić bardzo porządny markowy sprzęt.

Fachowcy i profesjonaliści

Oni najlepiej wiedzą co wybrać. Po latach pracy i doświadczeniach z różnymi sprzętami potrafią wybrać, to z czym pracuje im się najlepiej. Wyżej wymienione marki narzędzi, takie jak Makita, Hilti czy Bosch są często wybieranymi markami przez profesjonalistów. Do grupy firm produkujących fachowe narzędzia należy także Festool i Hitachi.